AI to narzędzie, z którego będą mogli korzystać programiści.
Shuhei Yoshida to wybitna osoba w Sony Interactive Entertainment. Jego zaangażowanie, Shuhei Yoshida był jednym z kluczowych członków, którzy pomogli wydobyć PlayStation z Sony i jest związany z marką PlayStation od 1993 roku. Przez lata Shuhei brał udział w różnych rolach w PlayStation, takich jak bycie prezesem SIE Worldwide Studios dla Sony Interactive Entertainment w latach 2008-2019. Ostatnio otrzymał nagrodę BAFTA Fellowship za swoją pracę w branży gier.
Komentując nagrodę, Opiekun rozmawiał z Shuhei Yoshidą na temat jednego z obszarów, który był ostatnio przedmiotem wielu dyskusji w branży gier wideo. Sztuczna inteligencja poczyniła spore postępy, a wraz z nią coraz więcej studiów i twórców treści wykorzystuje sztuczną inteligencję do dalszej pomocy w swoich projektach. Ale pytanie, czy sztuczna inteligencja powinna odgrywać rolę w różnych branżach, jest gorącym tematem. Z jednej strony sztuczna inteligencja może pozwolić na szybkie tworzenie treści, podczas gdy może to odbywać się kosztem rzeczywistych ról personelu.
Według Shuhei Yoshidy sztuczna inteligencja to nic innego jak narzędzie. Te postępy w sztucznej inteligencji mogą umożliwić programistom pomoc w tworzeniu nowych treści, ale jest to nic więcej niż narzędzie, z którego programiści będą musieli się uczyć. Dla Shuhei Yoshidy sercem i duszą tworzenia gier jest kreatywność. Na tym właśnie polega znaczenie tworzenia gier, ponieważ to od dewelopera zależy, czy wyobrazi sobie, co chce stworzyć, i w jakim kierunku musi podążać projekt gry, zanim będzie gotowy do odbioru publicznego.
To jest narzędzie. Ktoś musi korzystać z narzędzia. Sztuczna inteligencja może wytwarzać bardzo dziwne rzeczy, jak na pewno widzieliście. Naprawdę trzeba umieć dobrze posługiwać się tym narzędziem. Sztuczna inteligencja zmieni charakter uczenia się twórców gier, ale ostatecznie rozwój będzie wydajniejszy, a ludzie stworzą piękniejsze rzeczy. Ludzie mogą nawet nie potrzebować już uczyć się programowania, jeśli nauczyli się korzystać z narzędzi przyszłości. Ważniejsza jest kreatywność, kierunek, sposób wyobrażenia sobie tego, czego chcesz.
Shuhei Yoshida – Strażnik
Chociaż sztuczna inteligencja prawdopodobnie nadal będzie szeroko dyskutowaną technologią i tam, gdzie pasuje do różnych branż, może otworzyć drzwi dla nowicjuszy. Dzięki sztucznej inteligencji być może mniejsze studia i niezależni programiści będą mogli wykorzystać to narzędzie i tworzyć projekty, które wcześniej byłyby niedostępne. Czy zgadzasz się z poglądami Shuhei Yoshidy, że sztuczna inteligencja jest użytecznym narzędziem? Przynajmniej interesujące powinno być zobaczenie, które obszary gier wideo zostały stworzone wyłącznie z tych narzędzi AI w miarę postępów w tej generacji konsol.