Możemy mieć tylko nadzieję, że będzie to dobra wiadomość dla rozwoju ich przyszłych tytułów.
Remedy ogłosiło zmiany w zarządzie, począwszy od rezygnacji dyrektora operacyjnego Christophera Schmitza.
Jak ujawnili w swoim komunikacie prasowym, firma dokonała reorganizacji ról w zarządzie w taki sposób, że praca Schmitza została rozłożona na kilka osób. Zatem nie będą już mieli dyrektora operacyjnego.
Dyrektor generalny Remedy, Tero Virtala, tak powiedział o Schmitzu:
„Christopher Schmitz przez ostatnie pięć lat pełnił różne obowiązki, pomagając w budowaniu podstaw naszego modelu wieloprojektowego oraz rozwijaniu przywództwa w projektach gier, a także wybranych funkcjach wsparcia. Chcę mu gorąco podziękować i życzyć wszystkiego najlepszego w jego kolejnych przedsięwzięciach.”
CZYTAJ TAKŻE Baldur's Gate 3 wielkim sukcesem na rozdaniu nagród BAFTA Games Awards 2024
Oprócz tego Remedy awansowało Mikaela Kasurinena na stanowisko dyrektora kreatywnego. Kasurinen był reżyserem Przerwa kwantowa I Kontrolaa obecnie pracuje jako dyrektor ds Kontrola 2. W tej nowej roli Kasurinen dołącza do zarządu Remedy i wraz z Samim Järvim będzie współtwórczym liderem firmy. Sam Järvi był dyrektorem kreatywnym ds Alana Wake’a 2.
Od 25 kwietnia 2024 r. kierownictwo Remedy zmieniło się na takie:
- Tero Virtala, dyrektor generalny
- Markus Mäki, dyrektor ds. produktu
- Sami Järvi, dyrektor kreatywny
- Mikael Kasurinen, dyrektor kreatywny
- Terhi Kauppi, dyrektor finansowy
- Johannes Paloheimo, dyrektor handlowy
- Mika Vehkala, dyrektor ds. technologii
CZYTAJ TAKŻE MW3 i Warzone: Jak odblokować JAK Cutthroat
Nie wiemy, dlaczego Schmitz zdecydował się zrezygnować, ale w szerszej perspektywie jest to, miejmy nadzieję, dobry znak. Awans Kasurinena zdaje się być nagrodą za ostatnie sukcesy firm, ale jednocześnie wskazuje na to, że sama firma jako całość staje się większa.
Ostatnim wydawnictwem Remedy było Alana Wake’a 227 października 2023 r. Lista nadchodzących projektów obejmuje Kontrola 2, Max Payne 1 i 2 remakes, projekt usługi na żywo Kondori projekt Tencent, Pustułka.
Remedy było od wielu lat znane jako studio szyte na miarę, specjalizujące się w starannie dobranych doświadczeniach kinowych. Chociaż ich gry były bardzo dobrze oceniane przez krytyków, często nie przekładało się to na sukces komercyjny, ani nawet wysokie metawyniki.
CZYTAJ TAKŻE 45 najlepszych gier fantasy, które przeniosą Cię do magicznego świata
Ten trend rzeczywiście się zmienił Kontrolatytuł studia, który od tego czasu odniósł największy sukces krytyczny i komercyjny Max Payne prawie dwie dekady temu. W przypadku nowszych tytułów studio odeszło od własnych konwencji i zaproponowało jeszcze bardziej nowatorskie doświadczenia, a teraz podejmują skalkulowane ryzyko, tworząc tytuły usługowe na żywo i współpracując z Tencent.
Remedy to już nie ta sama firma, co na początku XXI wieku, ale myślę, że niewielu będzie się spierać, czy to dobrze. Z niecierpliwością czekamy na ich kolejne wydawnictwo w najbliższej przyszłości.
Powiązany