Oto, na co musisz zwrócić uwagę!
Sposób, w jaki lubimy gry wideo, z pewnością ewoluował na przestrzeni lat. Chociaż nadal lubimy grać w nie na natywnym sprzęcie, nastąpił ruch, aby cieszyć się tytułami poprzez gry w chmurze. Dostępnych było kilka usług, czego wybitnym przykładem jest Xbox Game Pass. Usługa ta umożliwia strumieniowe przesyłanie gier na różne urządzenia. Być może jednak znasz także firmę Nvidia. Firma ta oferuje usługę GeForce Now, która zapewnia graczom dostęp do biblioteki gier za pośrednictwem usługi przesyłania strumieniowego w chmurze.
To jedna z najpopularniejszych usług. Można argumentować, że usługi przesyłania strumieniowego gier nie są tak popularne jak sprzęt natywny, ale z pewnością istnieje tam rynek. To powiedziawszy, jeśli korzystasz z GeForce Now firmy Nvidia lub zastanawiasz się nad skorzystaniem z tej usługi, nadchodzi zmiana, która ograniczy czas dostępu graczy do tych gier.
Dzięki raportowi z VGCdowiadujemy się, że Nvidia zaalarmowała obserwujących na stronie GeForce Now Reddit o tym, co wydarzy się w 2025 roku. W przyszłym roku usługa wdroży limit, który zapewni graczom zaledwie 100 godzin rozgrywki miesięcznie. Funkcja ta zostanie dodana zarówno do poziomów Performance, jak i Ultimate usługi. W ramach szybkiego przeglądu wydajności zasadniczo uzyskujesz rozdzielczość do 1440p, podczas gdy Ultimate ma dostęp do 4K. Przed podjęciem decyzji, który poziom jest dla Ciebie odpowiedni, należy wziąć pod uwagę kilka dodatkowych funkcji.
Zanim zaczniesz się martwić, wygląda na to, że Nvidia odkryła, że 94% abonentów usługi nie osiąga 100 godzin miesięcznie, więc teoretycznie nie powinieneś przekraczać tego limitu. Jednak w zależności od poziomu subskrypcji możesz dodać kolejne 15 godzin rozgrywki za 2,99 USD lub 5,99 USD, jeśli osiągniesz limit 100 godzin.
Dodatkowo możesz przenieść do 15 godzin w każdym miesiącu, dzięki czemu będziesz mieć około 115 godzin rozgrywki miesięcznie. Na szczęście zacznie to obowiązywać dopiero w 2025 r., więc jeśli subskrybujesz przed styczniem, będzie to miało wpływ dopiero w 2026 r.